Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Prancūzija (15)

Prancūzija (15)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Prancūzijos kultūros savitumai ir nacionalinių ypatumų aprašymas. Bendravimo būdai. Elgesys viešose vietose. Dovanų bei suvenyrų parinkimas ir įteikimas. Aprangos reikalavimai.

Ištrauka

Ar daug mes žinome apie Prancūziją? Eifelio bokštas, menininkų Monmartras, nepakartojama istorija su iškiliais karaliais ir pirmąja revoliucija… Didžiulė šalis su giliomis tradicijomis, atrodo, net nedrąsu prisiliesti… Bet Prancūzija turi ir kitą veidą – tai jaukūs miesteliai, linksmi žmonės ir, žinoma, šampanas.
Prancūzija - šalis Europos pietvakariuose, Europos Sąjungos bei NATO narė.
Politikos aspektu, Prancūzija – parlamentinė respublika. Įstatymų leidžiamoji valdžia - Nacionalinė Asamblėja, kurioje dirba penkerių metų kadencijai išrinkti deputatai. Dalis įstatymų leidžiamosios valdžios priklauso Senatui. Paprastai egzistuoja dvi didžiausios partijos, atstovaujančios kairiesiems ir dešiniesiems.
Prancūzijos ekonomika vertinama kaip ketvirta pagal dydį pasaulyje, po JAV, Japonijos ir Vokietijos. Pasaulinės Prekybos Organizacijos duomenimis, Prancūzija pagal eksporto apimtis 2003 metais užėmė penktą vietą.
Prancūziją užima pirmą vietą pagal turistų skaičių - šalį per metus aplanko apie 77 mln. turistų. Tikinčiųjų dauguma - katalikai (virš 76%).
Taigi, Prancūzija yra didžiausia Europos valstybė, ir tai paaškina tam tikrus prancūzų elgsenos ypatumus. Svarbu ir tai, kad ji išsidėsčiusi Europos šiaurės ir pietų takoskyroje, vadinasi, prancūzų elgsena yra savotiškas lotyniškosios ir europietiškosios kultūrų elgsenos lydinys. Taigi, prancūzų elgsenai būdinga įgimti prieštaravimai ir jeigu ieškote joje logiškumo, pastovumo, tai jums teks nusivilti.
Pranzūzai ir politikoje ir versle nori būti nepriklausomi, o tai gali erzinti kitų šalių gyventojus. Jie tarsi gyvena uždarame pasaulyje, kurio centras – Prancūzija. Jie panirę savo istorijon ir linkę tikėti, kad Prancūzija padėjo pamatus tokiems dalykams, kaip demografija, teisingumas, vyriausybė ir teisinė sistema, filosofija, mokslas... Kitos tautos neturi tų dalykų pagrindų ir joms reikia daug mokytis, kad teisingai susitvarkytų gyvenimą. Bendra prancūzų nuostata užsieniečių atžvilgiu neutrali – nei teigiama, nei neigiama.
1.2. Tarptautinio verslo su Prancūzija ir kultūros ryšys
Nagrinėdami Prancūzijos tarptautinius santykius norėtųsi atkreipti dėmesį į tai, kad Prancūzija – asmeninių ryšių šalis. Viską galima padaryti labai greitai per vidaus kontaktus, o ne per oficialius kanalus.
Prieš aptardami verslo reikalus, prancūzai nori geriau su jumis susipažinti. Bet kitose į tarpusavio santykius orientuotose šalyse tam skiriama mažiau laiko. Norint įtvirtinti tarpusavio supratimą ir pasitikėjimą, būtų gerai parodyti Prancūzų istorijos, meno ir filosofijos žinias, per pietus aptarti prancūzų virtuvę ir vyną.
Verslo kalba. Savaime suprantama, tai – prancūzų kalba, nors vis daugiau verslininkų moka angliškai. Jei užsienio derybininkai gali susikalbėti anglų ar vokiečių kalbomis, pirkėjai turi mokėti prancūziškai. Prancūzai ypač jautriai reaguoja, jei jų kalba kalbama prastai. Susirašinėti irgi būtina prancūziškai, o pagrindinės lankstinukų apie jūsų produkciją dalys turi būti išverstos į prancūzų kalbą.
Paryžiuje ir Lione lengva rasti gerų vertėjų, bet prancūziškai nemokantys verslininkai dėl to nieko nelaimės. Nepaisant vietinių jautrumo prastai prancūzų kalbai, vis tiek stenkitės kalbėti prancūziškai. Nors darote klaidas ir kalbate užsienietišku akcentu, jūsų pastangas pastebės ir įvertins. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-31
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis166.95 KB
AutoriusLena
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prancuzija (15) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą