Išplėstinė paieška
 
 
 

Apranga

  
 
 
1234567
Aprašymas

Pirmas įspūdis. Vadovo apranga. Aprangos Socialumas. Frakas. Smokingas. Vyriškų kostiumų tipai. Išeiginis ir vizitinis kostiumai. Specialioji apranga

Ištrauka

Daugelis žmonių kasdieniniame gyvenime susiduria su gausybe klausimų, susijusių su drabužiais, jų spalva, forma, elegantiškumo samprata, gerokai pasuka galvą, kuo apsivilkti einant į svarbų susitikimą, pasimatymą, net į darbą.
Užtat darbe, susitikimuose su svarbiais asmenimis, derybose, pasitarimuose ar priėmimuose kiekvienas veiklus žmogus, kuriam svarbi aplinkinių nuomonė, privalo dėvėti tik tinkamus tai progai drabužius. Šią dalykiniame pasaulyje labai svarbią sritį reguliuoja visuotinai pripažinti bendrieji protokoliniai aprangos reikalavimai.
Kaip apsirengti einant į darbą? Reikia atsižvelgti į tai, kokia jūsų darbovietė, kokios pareigos, ką tenka dirbti ir su kokiais žmonėmis bendrauti. Žodžiu, drabužiai visiškai priklauso nuo to, prie kokios profesinės grupės priskiriamas tas ar kitas asmuo. Kaip tik dėl to daugelis profesijų ir turi savo "aprangos įstatymus".
Laimei, šiandieninės mados įvairovė leidžia rengtis skirtingai ir atrodyti individualiai, t.y. taip, kad žmogus jaustųsi visiškai patogiai ir nevaržomai, galėtų vilkėti jam derančius drabužius.
Pirmas įspūdis

Vadovo ir pavaldinių santykiams svarbu bendras įspūdis, kurį vienas kitam padaro savo išvaizda, apsirengimu, ir ta aplinka, kurioje vyksta kontaktai.
Kiekvienas bendravimo aktas prasideda nuo tarpusavio orientacijos. Abi pusės stangiasi gauti informacijos viena apie kitą, suformuoti tokią elgesio liniją, kuri padėtų lengviausiai pasiekti norimą tikslą. Be to, kartu kiekviena pusė stengiasi užimti geresnę padėtį kitos atžvilgiu. Vadinasi, ir orientavimasis, ir elgesio linijos pasirinkimas apima ir sąmoningą, ir nesąmoningą veiksmą, kuris formuojasi intuityviai, lyginant, prisimenant ir pan.
Daugelis tvirtina, kad pirmas įspūdis jų neapgauna, kad jie iš pirmo žvilgsnio gali atskirti tinginį nuo darbštuolio, melagį nuo sąžiningo ir pan. Ši iliuzija paaiškinama tuo, kad žmogus sugeba patvirtinti savo pirmines hipotezes. Iš tikrųjų, jeigu žmogus pirmo susitikimo metu padarė gerą įspūdį, mes jo atžvilgiu nusiteikiame palankiai, lyg "kreditu" teikiame jam pagarbą, priskiriame savybes, mūsų nuomone, būdingas visiems šio tipo žmonėms. Tai nulemia mūsų naujo pažįstamo teigiamas reakcijas, jis taip pat stengiasi būti mums malonus, paslaugus.
Jeigu pirmas įspūdis nemalonus, mes taip pat įdėmiai stebime mums nesimpatiško žmogaus bruožus, kalbą, gestikuliaciją ir kt. Suprantama, mūsų pastangos sėkmingos, kadangi idealių žmonių nėra, o pagaliau ir idealai skirtingi. Neigiama informacija mūsų emocijas veikia stipriau negu teigiama. Paslėpti savo nedraugiškumą sunku, bendradarbis tai greitai pajunta ir taip pat pradeda jausti antipatiją mums.
Susipažindami su žmogumi, taip pat ir su nauju vadovu ar pavaldiniu, pirmiausia mes stengiamės suvokti, kas jis. Tik suvokę, mes stengiamės suprasti, koks jis. Kas jis, mes bandome atsakyti pagal išvaizdą, iš jos galime šiek tiek spręsti apie gyvenimo būdą, darbo pobūdį ir kitus bruožus, būdingus tam tikrai socialinei grupei. Nemažiau svarbu ir jo elgesio manieros, kalbos specifika. Pagaliau ir iš to, kiek jo kostiumas, šukuosena ir kita atitinka įprastus pavyzdžius, sprendžiama apie jo žmogaus asmenybę, jo savybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis11.67 KB
AutoriusŽydrone
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Apranga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą