Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Kasdienis etiketas šeimoje

Kasdienis etiketas šeimoje

Aprašymas

Įvadas. Kasdienis etiketas šeimoje: dalijimasis namų pareigomis, tinkamas elgesys prie stalo bei viešumoje. Išvados.

Ištrauka

Etiketas - tai įprastų taisyklių visuma, reguliuojamti viešąjį elgesį. Šis žodis reiškia "bilietą" arba "kortelę" ir yra susijęs su senoviniu papročiu, kai monarchas nustatydavo ceremonijų taisykles ir reikalavimus savo dvariškiams. Nors sudėtingi rūmų ritualai išnyko kartu su kitais senoviniais papročiais, "etiketo paisymas" išliko.
Labiausiai mūsų gyvenime pakito visuomeniniai papročiai. Šiandien jau neretai pasitaiko skirtinguose miestuose gyvenančių sutuoktinių, netekėjusių moterų, auginančių vaikus. Savaime suprantama, kad elgesį tokiomis situacijomis nusakė ne visuomenės vadovai, bet per eilę metų sukūrė žmonės, patekę į tokias aplinkybes ir pasijutę ribojami vienokių ar kitokių tradicijų. Tai juos paskatino plėsti visuomenės priimto elgesio ribas. Nors šiandienos socialiniai reiškiniai ne visiems priimtini, tačiau ignoruoti jų negalime.
Ne veltui šeima jau daugelį metų traktuojama kaip svarbiausia visuomenės ląstelė. Būtent šiame institute prasideda kiekvieno iš mūsų socializacijos procesas, padedantis asmenybės raidos pagrindus. Šio darbo tikslas – pagrįsti anksčiau minėtus teiginius, parodyti tėvų vaidmens svarbą (geriausia auklėjimo priemonė – brandus, atsakingas tėvų elgesys, o ne žodžiai). Darbe nagrinėjami svarbiausi kasdienių šeimos santykių aspektai: pradžioje apibrėžiama "auksinės taisyklės" reikšmė, tinkamo elgesio normų bei taisyklių diegimo svarba šeimoje, kuri neįmanoma be tėvų vienybės. Toliau kalbama apie darbų pasiskirstymo būtinybę, šeimos kartu prie pietų stalo praleidžiamo laiko svarbą, detaliai nurodomos vaikų elgesio prie stalo taisyklės, kurių labai svarbu išmokti vaikystėje. Darbo pabaigoje aptariamos bendrosios gero elgesio viešumoje taisyklės, pateikiamos išvados.

Šeima - didelis džiaugsmas, meilės priebėga nuo slegiančio pasaulio. Bet ji gali būti ir didelio streso šaltinis. Namų atmosferą nulemia jiems vadovaujantys žmonys - pagal tradiciją tai tėvas ir motina. Sutuoktiniai gali sukurti namus, kuriuose malonu gyventi ir kuriuos malonu aplankyti draugams dėl keleto priežasčių: abipusės pagarbos, atviro bendravimo, niekada neprarandamo humoro jausmo. Kadangi žmonės yra linkę bendrauti, gyventi bendruomenėse bei dar siauresneje aplinkoje - namuose ar butuose - tad elgesio normos yra privalomos. Visų taisyklių pamatas yra toks: elgiamės su žmonėmis taip, kaip norėtume, kad su mumis būtų elgiamasi. Ši nuostata dar vadinama "auksine taisykle", jos ištakos siekia Jėzaus laikus, būtent jis, didysis Mokytojas, pirmasis ir ištarė savo mokiniams šiuos žodžius: "Kaip norite, kad jums darytų žmonės, taip ir jūs darykite jiems...Jei darote gera tik tiems, kurie jums gera daro, tai koks jūsų nuopelnas?" ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-28
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis11 KB
AutoriusLelija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kasdienis etiketas seimoje [speros.lt].rtf
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą