Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Etiketas ir jo elementai: išvaizda

Etiketas ir jo elementai: išvaizda

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Išvaizda – žmogaus "vizitinė kortelė". Aprangos reikalavimai. Frakas. Smokingas. Vyriškų kostiumų tipai. Angliškas. Klasikinis europietiškas. Modifikuotas europietiškas. Amerikietiškas. Išeiginis ir vizitinis kostiumai. Išeiginis kostiumas. Vizitinis kostiumas. Specialioji apranga. Moteriškų drabužių tipai. Moteriški kostiumėliai. Suknelės. Vizitinė suknelė. Vakarinė suknelė. Kokteilių suknelė. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena valstybe, bendraudama su kita, siekia pirmiausiai paveikti jų tarpusavio santykius, kad jie atneštų kuo daugiau naudos. Valstybė nustato tokią politiką su kitomis valstybėmis, kad būtų sukurta pasaulio harmonija, išvengta karų ir turto naikinimo.
Šių dienų civilizacija, bent jau išsivysčiusiose šalyse, tarpvalstybinio bendravimo lygmeniu suniveliavo įvairių tautų papročius. Radosi bendras tarptautinis protokolas, reglamentuojantis, kaip sutikti, priimti ir išlydėti aukštus svečius, svarbias delegacijas, verslo partnerius, pasitarimų, konferencijų dalyvius.
Kad santykiai klostytųsi sklandžiai labai svarbus yra pirmas įspūdis. Jam įtakos turi daug veiksnių. Kaip rodo eksperimentai, didžiausią įtaką jam daro šie elementai:
1. Drabužiai
2. Kalba
3. Ūgis
4. Mimika
Taigi drabužiai pažinties metu yra svarbiausias veiksnys, kuris ne tik daug ką pasako apie žmogų, bet ir programuoja tam tikrą gamą jausmų, kurie daro nemažą poveikį mūsų bendravimui. Liaudies išmintis sako: "Pagal rūbą sutinka, pagal protą palydi".

Daugelis žmonių kasdieniniame gyvenime susiduria su gausybe klausimų, susijusių su drabužiais, jų spalva, forma, elegantiškumo samprata, gerokai pasuka galvą, kuo apsivilkti einant į svarbų susitikimą, pasimatymą, net į darbą
Laimei, šiandieninės mados įvairovė leidžia rengtis skirtingai ir atrodyti individualiai, t.y. taip, kad žmogus jaustųsi visiškai patogiai ir nevaržomai, galėtų vilkėti jam derančius drabužius
Renkantis aprangą reikia atsižvelgti į tai, kokia jūsų darbovietė, kokios pareigos, ką tenka dirbti ir su kokiais žmonėmis bendrauti. Daugelis profesijų turi savo "aprangos įstatymus".
Gan dideli reikalavimai yra keliami aukštiems asmenims (Prezientui, seimo nariams, firmų vadovams ir pan.). Turi buti ne tik švarūs nagai ir plaukai, bet ir drabužiai turi būti švarūs, išlyginti, skoningai parinkti ir suderinti. Taip pat kruopščiai nuvalyti batai (dėl purvo dėmių ant batų net ir su prašmatniausiu kostiumu žmogus atrodys nuskuręs).
Drabužiai visada buvo neatskiriama žmogaus kultūros, įvaizdžio, net visuomenės padėties dalis. Todėl keičiantis visuomenės kultūrai keičiasi ir aprangos stilius.
Kitados viena iš svarbiausių aprangos funkcijų buvo atskirti žmogų išoriškai, pabrėžti jo priklausomybę kuriam nors visuomenės sluoksniui.
Šiandien drabužiai neturi pabrėžti skirtumų tarp visuomenės sluoksnių. Kiekvienas dabar gali vilkėti viską, kas jam patinka. Užtat šiais laikais įžvelgiame anksčiau nebūtą skirtumą tarp įvairaus amžiaus grupių – kiekviena iš jų laikosi savų aprangos taisyklių.
Apranga tapo tam tikra žmogaus "vizitine kortele". Šiais laikais drabužis dažnai lemia pirmąjį įspūdį apie žmogų. Tas įspūdis išlieka ilgam ilgam, todėl nesirūpinimas savo išvaizda – nedovanotina klaida. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.4 KB
Autoriussandra
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Etiketas ir jo elementai isvaizda [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą