Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Anglijos etiketas

Anglijos etiketas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Istorija trumpai. Mokslas ir švietimas. Religija. Bendravimas su pasauliu. Bendravimo būdai. Elgsena. Elgesys prie stalo. Verslo etiketas. Išvados.

Ištrauka

Kultūra yra normuotas gyvenimo būdas, kurio laikydamasi gyvena grupė žmonių, kuriuo vadovaudamasi elgiasi, kuria savo tikėjimo sistemas, pateisinamas tomis normomis ir paaiškinančias elgesį. Visą tai nulemia nemažai aspektų, tokių kaip geografiniai, ekonominiai ir kt. veiksniai. Bet kaip bebūtų, visas kultūras vienija universalios gyvenimo problemos, kurios iškyla visiems – ir individams ir atskiroms visuomenėms. Problemos ir klausimai visur yra vienodi, tačiau atsakymai ir sprendimai, prie kurių prieina visuomenės, yra skirtingi. Tai ir skiria kultūras.
Šiame referate trumpai apžvelgsiu Anglosaksų kultūrą. Angliją. Supažindinsiu su jų elgesio taisyklėmis, etiketu ir papročiais, kurie nulemia gyvenimo būdą.

Britanija – tai sala. Ir tai yra esminis britų kultūros bruožas. Britai ir šiomis dienomis save laiko kaip ne šio žemyno tauta. Tai parodo jų nenoras jungtis prie Europos Sąjungos, skeptiškas požiūris į po Lamanšu iškasto tunelio privalumus ir pan. Kitas aspektas – klimatas. Čia jis gan atšiaurus, skatinantis "žmogaus prieš gamtą" požiūrį į gyvenimą, rūpinimąsi "protingai pasirinktais" drabužiais ir pagarbą niekada neblėstančiai svajonei įsigyti namą su židiniu. Nedidelė sala, neturinti jokių turtų, per šimtmečius užkariavimų tapo tankiai gyvenama, joje susikūrė tauta, tvirtai įsitikinusi savo – salos gyventojų – identitetu. Šiuolaikinis britas yra sulydytas iš daugelio kultūrų. Pirmąją organizuotą po akmens amžiaus tenykštę kultūrą Britanijoje sukūrė keltų gentys, kurios migravo i Britaniją ir Airiją maždaug 300 m. pr. Kr. Juos sekė romėnai, paskui vikingai, dar vėliau normanai (iš Prancūzijos šiaurės), ir pagaliau anglosaksai – tautelės, gyvenusios Vokietijos srityje Saksonijoje ir greta esančiose srityse, kur Danijos pusiasalis su Vokietija sudaro statų kampą (angle – angliškai "kampas"; iš čia ir tautovardis – "anglai"). Kai buvo pavergtos vietinės keltų gentys, gimė anglų kalba ir kultūra.
Visi Britanijos gyventojai vadinami britais, todėl britai – techniškąja prasme – yra ir škotai, ir velsiečiai ir anglai. Tačiau anglai nėra nei škotai, nei velsiečiai, nei airiai. Labai svarbu skirti šiuos dalykus, nes kitaip galima nesunkiai įžeisti žmogų. Didžioji Britanija yra politinis terminas, apimantis Škotijos ir Anglijos karalysčių sąjungą, Velso kunigaikštystę, taip pat smulkesnius darinius, ir Šiaurės Airiją.

"Viešosios" mokyklos iš tikrųjų yra privačios, atviros visiems visuomenės sluoksniams. Šiandien šios mokyklos suteikia elitinį išsilavinimą (per Oksbridžo universitetinę sistemą – Oksfordo ir Kembridžo universitetus, ir tokias vidurines mokyklas kaip Itono); mokslas jose kainuoja nepigiai. Mokiniai, baigę vidurinę mokyklą, laiko "GCSE" egzaminą (anksčiau vadintą "O" lygio egzaminu), kuris nulemia tolesnį kelią: universitetą/koledžą/profesinį mokymą po vidurinės mokyklos. Be to, jei pavyksta pasukti universiteto keliu, tenka laikyti dar vieną ("A" lygio) egzaminą, pagal kurio rezultatus parenkama mokymo įstaiga ir studijų sritis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai1
Dydis14.12 KB
AutoriusJuste
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasGriškevicius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Anglijos etiketas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Griškevicius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą