Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Anglijos etiketas (2)

Anglijos etiketas (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Trumpas šalies aprašymas. Anglija. Istorinė apžvalga. Kultūros savitumas. Supažindinimas, sveikinimosi stilius. Bendravimo būdai. Tinkamos ir netinkamos temos. Tonas, garsumas, kalbėsena. Gestai, veido išraiška, žvilgsniai. Laikysena ir fizinis artumas. Emocijos. Verslo etiketas. Kasdienė tvarka įstaigose. Vadovavimo stilius. Viršininkų ir pavaldinių santykiai. Derybos ir įvaizdis jose. Pristatymo organizavimas. Derybų diapazonas. Apsisprendimas. Sutarties vaidmuo. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Anglija - Didžiosios Britanijos didžiausioji sudėtinė dalis (dažnai tuo vardu vadinama visa D. Britanija). Užima D.Britanijos salos centrinę ir pietinę dalį. Didžiąją dalį Anglijos sudaro kalvos, tačiau šiaurėje vyrauja nedideli kalnai. Iš 3 pusių Angliją supa jūros: rytuose - Šiaurės jūra, pietuose - Lamanšo sąsiauris, pietvakariuose - Atlantas, šiaurės vakaruose - Airijos jūra. Šiaurėje ribojasi su Škotija, vakaruose – su Velsu. Anglija yra arčiau žemyninės europos nei bet kuri kita Britanijos dalis, nuo Prancūzijos ją skiria tik 34 km jūros.

Sostinė – Londonas
Plotas - 130 395 km²
Gyventojų skaičius – 49 mln.
Valiuta - Svaras (£) (GBP)

Prieš į teritoriją atsikeldinant anglų gentims, teritorija buvo keliskart užkariauta. 55 m. pr. m. e. šalis buvo užgrobta Julijaus Cezario, kitame šimtmetyje ją užkariavo imperatorius Klaudijus. Tuo metu teritorija buvo apgyvendinta keltų genčių - britų. V amžiuje į šalį pradėjo kraustytis germanų tautos ir pamažu išstūmė keltus į Velsą. Pagrindinės atsikrausčiusios germanų tautos - jutai, saksai bei anglai. Kaip buvo pavergtos vietinės keltų gentys, gimė anglų kalba ir kultūra. Šiandien šiuolaikinių keltų kultūros variantų aptinkama Škotijoje, Airijoje ir Velse. Visi Britanijos gyventojai vadinami britais, todėl britai-techniškąja prasme – yra ir škotai, ir velsiečiai, ir anglai. Tačiau anglai nėra nei škotai, nei velsiečiai, nei airiai. Todėl labai svarbu skirti šiuos dalykus; juos supainiojus, nesunkiai galima įžeisti žmogų. Didžioji Britanija yra politinis terminas, apimantis Škotijos ir Anglijos karalysčių sąjungą, Velso kunigaikštystę, taip pat smulkesnius darinius.

Britanijos sala tvirtovė leido britams išskirti save iš kaimynų europiečių. Net šiandien tarp britų jaučiama tendencija regėti save kaip tautą, kuri nepriklauso žemynui, ir tai akivaizdu daugelyje sričių: nuo daugelio britų nenoro jungtis prie ES iki skeptiško požiūrio į neseniai po Lamanšu iškasto tunelio privalumus. Kitas svarbus dalykas yra orai ir klimatas. Britanijoje visada tinka kalbėti apie orus: visi apie juos kalba ir nors dažniausiai tai tik priemonė neįpareigojančiam pokalbiui palaikyti (anglai nepaprastai išpuoselėjo šį meną, kurio tikslas - išvengti priešpriešos), tai yra britų gyvenimo esminis aspektas. Apskritai imant, šalies klimatas gana atšiaurus, skatinantis ,,žmogaus prieš gamtą" požiūrį į gyvenimą, rūpinimąsi ,,protingai pasirinktais" drabužiais ir pagarbą niekada neblėstančiai svajonei įsigyti namą su židiniu. Nedidelė sala, neturinti didelių gamtos turtų, per šimtmečius užkariavimų tapo tankiai gyvenama, joje susikūrė tauta, tvirtai įsitikinusi: savo - salos gyventojų - identitetu./ ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis215.04 KB
AutoriusValdemaras
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Pipirienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Anglijos etiketas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • V. Pipirienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą