Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Dalykinis bendravimas Kinijoje

Dalykinis bendravimas Kinijoje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Trumpa istorinė ir politinė apžvalga. Meno, mokslo ir kultūros įžymybės. Religija. Bendravimo ypatumai. Maitinimosi ypatumai. Sveikinimasis ir Susipažinimas. Elgesys viešose vietose. Pagrindinės šventės. Kasdieninė tvarka įstaigoje. Derybų ypatumai. Korespondencija. Išvados.

Ištrauka

Kinija yra senovinė žemės ūkio kultūros šalis, siekianti apibrėžti save šiuolaikiniais politiniais ir ekonominiais terminais. Daugeliu aspektų ji tebėra besivystanti tauta, tačiau aišku viena, jog ji patiria tiek ekonominę, tiek ir informacinę revoliucijas vienu metu.
Senosios Kinijos kultūros ir šiuolaikinės Kinijos sąveika pastebima visur: nors nesukurta infrastruktūra, tačiau plačiai naudojami mobilieji telefonai; šiuolaikiniai dangoraižiai, kurie suprojektuoti pagal senovinius feng shui principus (leidžiantys patekti atsitiktinumo dvasioms į vidų ir apsaugantys nuo grasių dvasių); naujasis rizikuojantis kapitalistas verslininkas ir senas lošimo namų savininkas; pranašystės pagal I Ching iš lazdelių budistų šventykloje; pastangos kontroliuoti didžiausią pasaulio šalį kelių senų vyrų iš Beidžingo. Šiandien Beidžingas, administracinis centras, žemės ūkio delta pakrantėje, kur išsilieja upės, Šanchajus, nuo seno garsėjantis kaip Kinijos prekybos ir verslo centras, ir Gvangdžou (Honkongo uostas pietuose) svarbiausia uostas ir vartai, atveriantys pasauliui Kiniją – visa tai šiandien sudaro tą painiavą, vadinamą Kinija.
Senosios Kinijos kultūros ir šiuolaikinės Kinijos sąveika atsispindi ne tik politikoje ir ekonomikoje – jis atsispindi ir protokole bei etikete. Dauguma kiniečių vis dar laikosi senovinių pasisveikinimo būdų, jiems labai svarbi kūno kalba, tylėjimo intarpai, tačiau jau pradeda į savo gyvenimą įsileisti ir naujoves, kitų šalių kultūras (pvz.: rankos paspaudimas sveikinantis).
Šio darbo tikslas – trumpai susipažinti su Kinija kaip šalimi, išsamiai panagrinėti Kinijos protokolą ir etiketą.
Keliami darbo uždaviniai siejami su protokolu ir etiketu Kinijoje: kaip šalyje vyksta verslo susitikimai, derybos, kaip bendraujama, kokia aplinka kuriama derybose, sprendimų priėmimo ypatumai, kūno kalba derybose ir versle bei daug kitų aspektų.

Kinijos Liaudies Respublika – valstybė rytų Azijoje, didžiausia valstybė pasaulyje pagal gyventojų skaičių ir ketvirta pagal dydį. Ribojasi su Afganistanu, Butanu, Mianmaru, Indija, Kazachija, Kirgizija, Laosu, Mongolija, Nepalu, Šiaurės Korėja, Pakistanu, Rusija, Tadžikija ir Vietnamu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis48.69 KB
Autoriuselia
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dalykinis bendravimas Kinijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 4 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą