Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Norvegijos tarptautinio protokolo ypatumai

Norvegijos tarptautinio protokolo ypatumai

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Norvegijos apžvalga. Norvegija. Politika ir valdžia. Religija ir demografija. Norvegijos kultūra. Mokslas ir švietimas. Pagrindinės kultūros kryptys. Kalba ir jos kultūra. Kalba ir pagrindiniai posakiai. Pagarbūs kreipiniai į vyrus, moteris, vaikus. Bendravimo būdai. Kaip sutarti su norvegais. Klausymosi įpročiai. Aprangos ypatumai. Elgesys prie stalo. Valgiai ir gėrimai. Gėrimai ir tostai. Išvados.

Ištrauka

Protokolas – pagal tam tikrą formą surašytas popieriaus lapas, kuriame reglamentuojama žmonių susitikimų tvarka, bendravimo taisyklės visose veiklos srityse (žemėje, kosmose, ore ir kt.). senovėje protokolas reiškė iškilmėms paruoštą dokumentą su garbingų svečių pavardėmis, titulais, paregomis, vėliau plačiai taikomas tvarkant archyvus, plačiai prigijo valstybės valdyme, verslo vadyboje, įvairių organizacijų veikloje.
Protokolo nuostatos ilgiausiai taikomos diplomatijoje. Didžiausias dėmesys joms skiriamas ir šiandien, pirmiausia svarbiausioms datoms ir įvykiams pažymėti (ceremonijos). Dėl minėtų dalykų visais atvejais diplomatiniais kanalais iš anksto susitariama.
Taigi šiuo atveju įvardinsiu Norvegijos tarptautinio protokolo įpatumus, jos etikos normas ir nustatytas normas.
Darbo objektas – Norvegijos tarptautinis protokolas
Darbo tikslas – Pristatyti surinktą medžiagą apie Norvegijos tarptautinį protokolą seminaro metu.
Darbo metodai - Knygų ir interneto naudojimas, informacijos apbendrinimas.
Darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti Norvegijos kultūra.
2. Aptarti Norvegijos kalbą, jos kultūrą.
3. Susipažinti su bendravimo būdais.
4. Apžvelgti aprangos įpatumus.
5. Susipažinti su elgesiu prie stalo.
1.1 Norvegija išvertus į Lietuvių kalbą reiškia " kelias į šiaurę ". Šis pavadinimas atsirado todėl, kad žmonės metų metais veržėsi į šiaurės gilumą ieškodami naujų žvejybos ir medžioklės plotų. Sostinė – Oslas. Tikėjimas – evangelikų liuteronų. Šalies plotas – 386’890 km².
Gyventojų skaičius: Visoje Norvegijoje – 4’273’634,
Osle ir jo priemiesčiuose – 696’095,
Tik Osle – 467’411.
Norvegams patinka, kai pripažįstate juos esant kitokius nei skandinaviškieji jų giminaičiai. Danų, švedų, norvegų ir suomių vienų su kitais nepainiokite: tame regione skirtybės itin ryškios. Be to, norvegai vieni kitus laiko mies¬tiečiais arba kaimiečiais, įžvelgdami vienų ir antrų būdingas savybes. Tiesą sakant, atšiaurus kraštas ir pietų bei šiaurės, miesto ir kaimo skirtumai lėmė šimtą įvairių dialektų ir visoje šalyje labai nevienodą gyvenimo būdą. Kaip ir kiti skandinavai, norvegai tvirtai tiki socialinės apsaugos sistema, bet ir kiekvieno žmogaus atsakomybe už save ir kitus (ypač už tuos, kuriems ne¬labai sekasi). Kartkartėmis norvegai, kurie tikriausiai buvo pirmieji vikingai (X a. norvegų vikingų karalius Haroldas Šviesiaplaukis pirmasis suvienijo švedus, norvegus ir danus į vieną vikingų imperiją), likimo ironija , bet patys tapdavo galingesnių - Švedijos bei Danijos - valstybių kovų įkaitais, todėl stengėsi nuo abiejų atsiriboti. Norvegai linkę save suvokti kaip regiono at¬šiaurius individualistus, atsigręžusius ne į Baltijos valstybes ir Vokietiją ar Rusiją, kaip į savo veiklos sferą, o į Šiaurės jūrą ir Angliją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-30
DalykasEtiketo kursinis darbas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis19.75 KB
Autoriusnezm0gus
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasLekt. L. Bocytė - Garbačiauskienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Norvegijos tarptautinio protokolo ypatumai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • Lekt. L. Bocytė - Garbačiauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą