Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Bendravimo protokolas

Bendravimo protokolas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Prisistatimas. Kaip geriausiai žmonėms bendrauti. Kaip bendrauti svečioje šalyje? Kaip visuomenei geriausiai bendrauti su pasauliu. Tarptautinio protokolo svarba. Neverbalinio bendravimo ypatumai bendraujant su užsieniečiais. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas - tai prasminga sąveika tarp dviejų ar daugiau žmonių. Bendravimo prigimtis įžvelgiama žmogaus saviraiškoje, jo sugebėjime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame, jaučiame, kokiais matome save ir mus supančią aplinką. Bendraudami žmonės ne tik sąveikauja, bet ir pažįsta vienas kitą. Bendravimas suteikia mums galimybę pasireikšti, sužinoti begalę naudingos ar mus dominančios informacijos. Ne visada mūsų bendravimas yra vien žodžiai, sakiniai, didžiąją dalį informacijos sužinome vien iš pašnekovo kūno kalbos, jo gestų, veido išraiškos, o ypač tai padeda bendraujant su užsieniečiais. Labai svarbu ne tik mokėti tinkamai bendrauti, bet suprasti kito žmogaus gestų kalbą.
Bendraujant realus santykiai turi vertybines reikšmes, nes jais žmogus išreiškia ir realizuoja save kaip asmenybę, veikia visuomeninį gyvenimą, stiprina arba silpnina ryšius. Būtina tam sąlyga – kad moralės, kultūros ir etikos normos verslininkai ir kiti asmenys ne tik įsisavintų, bet ir laisva valia jas taikytų savo kasdieninėje veikloje. Etišką bendravimą suprantame kaip klasikinės etikos, teorinių teiginių, moralės normų, aukštos kultūros ir etiketo taisyklių studijas bei praktiškąjį jų panaudojimą.
Taigi, bendravimas atskleidžia savo prasmę ne tik kaip malonumo siekimas, bet ir kaip vertybė, praturtinanti abi bendraujančias puses.


Žmonių bendravimas, tarpusavio santykiai prasideda pristatymu ar prisistatymu, tai yra, susipažinimu. Tą padaryti ne visada paprasta – daug kas priklauso nuo papročių, tradicijų, religijos, nuo to, kiek nelaukta pažinties vieta ir situacija. Čia ir praverčia per šimtmečius susiklosčiusios visuotinai pripažintos bendravimo normos.
Įvairiose šalyse sveikinimosi forma yra labai skirtingos. Pavyzdžiui, Tibete sveikindamiesi žmonės dešine ranka nusiima galvos apdangalą, o kairiąją deda už ausies. Japonijoje sveikinamasi trejopai nusilenkiant: žemai, vidutiniškai (30 laipsnių kampu), truputį (15 laipsnių kampu). Naujosios Zelandijos gentyse sveikinamasi trinantis nosimis. Tailande už save aukštesnį sveikinama atsiklaupiant, o Nigerio tautos pagarbos ženklu laiko grindų palytėjimą lūpomis. Europiečiai dažniausiai sveikinasi kilstelėdami kepurę ir šiek tiek linkteldami.
Kad ir kokie būtų nacionaliniai papročiai, tarptautinis protokolas grindžiamas unifikuotomis taisyklėmis. Prisistatymas pati seniausia ir protokoliškiausia susipažinimo forma. Ankstesniais amžiais griežtos protokolo normos reikalavo, kad dviem žmonėms susipažįstant visada dalyvautų trečias, jau pažįstantis abu norinčius bendrauti. Dabar šis reikalavimas nėra privalomas, tačiau atvykstantiems visada maloniau, jeigu nepažįstamus žmones vienus kitus pristato šeinininkai. Dalykiškai bendraujant galima prisistatyti ir pačiam. Tačiau jei yra tą padaryti galintis trečias asmuo, supažindinti turėtų jis.
Žmonių pristatymas vienas kitam ir prisistatymas – du skirtingi dalykai. Supažindinant daromas skirtumas tarp moters ir vyro, jaunų ir pagyvenusių, ištekėjusių ir neištekėjusių, aukštesnės ir žemesnės visuomenės padėties asmenų ir t.t.
Jei pristatomi skirtingų tautybių žmonės, pateikiama ši išsami informacija. Jei pristatomi žmonės, kalbantys ta pačia kalba, informacija kreipinyje trumpinama iki vieno elemento. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.26 KB
Autoriusdovmo
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasV. Pipirienė
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendravimo protokolas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • V. Pipirienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą