Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) tarpukultūrinė komunikacija dalykiškuose santykiuose

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) tarpukultūrinė komunikacija dalykiškuose santykiuose

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Amerikiečių Tautiniai bruožai. Tiesos samprata. Sveika nuovoka. Paslankūs amerikiečiai. Humoras versle. Šovinizmas. Kultūrų klasifikacija. Vienaplanis laikas. Autoriteto, vadovavimo ir darbo tvarkos sampratos. Klausymosi įpročiai. Bendravimo aplinka. Ryšių užmezgimas. Vizitinės kortelės. Asmeniniai aspektai. Aiškiai ir tiesiai link tikslo. Žaibiškas nuomonės išsakymas. Seksualinis priekabiavimas. Laikas ir punktualumas. Verslo drabužiai. Kaip suprasti gestų reikšmę. Išvados.

Ištrauka

Kultūrų įvairovė neišnyks nei ryt, nei poryt, ir tikėdamiesi savitarpio supratimo iš anksto negalėsime numatyti taktikos. Kultūrų įvairovė turi savo lobių, kuriuos atskleidę gautume neįkainojamos naudos: įgytume platesnį akiratį, o veikla ir strategija neštų didesnį pelną. Skirtingų kultūrų žmonės laikosi tų pačių esminių sampratų, tačiau žiūri į jas iš skirtingų taškų bei perspektyvų, todėl jų elgesys kartais atrodo neracionalus ar net prieštarauja tam, kas mums šventa. Tačiau į kultūrų įvairovę galima pažiūrėti optimistiškai. Skirtingoms kultūroms atsovaujančių žmonių elgesys nėra nenuspėjamas. Esama aiškių polinkių, nuoseklumo ir tradicijų. Amerikiečių reakcija paprastai pagrįsta ir daugeliu atvejų suvaldoma, galima numatyti.
Šio savarankiško darbo užduotis atskleisti Jungtinių Amerikos Valstijų tarpukultūrinę komunikaciją dalykiškuose santykiuose.

Apibrėžti tautinius bruožus pavojinga dėl netikslių vertinimų ir stebėtinų išimčių. Amerikiečiai apibūdinami kaip atsargūs, tačiau vienas nuo kito smarkiai išsiskiriantys, įmonėje siekiantys pelno, taip pat labai gerbiami individualūs požiūriai.
Kultūra, išreiškianti žmogaus pasaulėžiūrą ir pasaulėvaizdį, nėra tik nacionalinis reiškinys. Kai kuriose šalyse regioniniai bruožai yra taip įsigalėję, jog nustelbia "nacionalinį tipą". JAV- daugelio kultūrų valstybėje- rasiniai ir kalbiniai skirtumai lėmė susiskirstymą į tris pagrindines grupes: juoduosius, ispaniškai kalbančius ir angliškai kalbančius baltuosius.

Sampratos yra tiesios ir aiškios, skirtingi tik požiūriai į jas. Amerikiečių tiesa būna glausta, nes jų nuostabiai idiomatinė išraiškos priemonė (anglų kalba) turi daug atspalvių.
Vykstant verslo globalizacijai, susitikę administratoriai vis dažniau įsitikina, kad, įsigilinus į sampratas ir vertybes, beveik niekuo negalima pasikliauti. Žodį "sutartis" lengva išversti iš vienos kalbos į kitą, bet jo prasmė įvairiopai suprantama. Amerikiečiui, skandinavui ar britui- tai dokumentas, kuris pasirašomas tam, kad jo būtų laikomasi. Pietų Amerikos piliečio nuomone, sutartis yra nepasiekiamas idealas, bet ji pasirašoma norint išvengti ginčų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-24
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis23.68 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasŽuklienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jungtiniu Amerikos Valstiju (JAV) tarpukulturine komunikacija dalykiskuose santykiuose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Žuklienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą