Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Gero elgesio taisyklės ir netinkamas elgesys

Gero elgesio taisyklės ir netinkamas elgesys

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Išsiaiškinti, kokios elgesio taisyklės yra būtinos geram elgesiui. Apie elgesio taisykles. Geras elgesys viešumoje. Sveikinimasis. Kaimynai. Kaip elgtis kine ir teatre. Elgesys viešajame transporte. Geras elgesys šeimoje. Tėvų pavyzdys. Geras elgesys tarnyboje. Geras tonas įstaigoje. Pokalbis dėl darbo. Netinkamas elgesys. Interviu. Interviu analizė. Išvados.

Ištrauka

Gyvenimas – tai nuolatinis kontaktas su kitais žmonėmis, nepaliaujamas ir įvairiapusiškas mokymasis. Todėl būtina šių įvairiapusiškų ir sudėtingų "kontaktų" sąlyga yra tam tikros bendravimo formos, kurios turi būti tokios, kad kuo geriausiai atitiktų žmonių tarpusavio santykių turinį.
Viena iš jų yra geras elgesys. Jis tam tikru būdu organizuoja visuomenės gyvenimą visose sferose. O jeigu laikysimės gero elgesio taisyklių, išmoksime tokių elgesio formų, kurios bus mums naudingos ir reikalingos, kad nevaržytų žmogaus, kad žmogus galėtų įsitvirtinti naujių žmonių santykiuose visose gyvenimo sferose.
Problema: Nesilaikant gero elgesio taisyklių, žmogus elgias nederamai, šiurkščiai ir visiškai nesugeba bendrauti su kitais žmonėmis.
Darbo tikslas: Išsiaiškinti, kokios elgesio taisyklės yra būtinos geram elgesiui.
Darbo uždaviniai:
• Išsiaiškinti, kokių reikia laikytis elgesio taisyklių viešumoje, transporte, su kaimynais.
• Išsiaiškinti gero elgesio svarbą šeimoje, kokį pavyzdį turi rodyti tėvai.
• Išsiaiškinti, kokių elgesio taisyklių reikia laikytis tarnyboje, pokalbyje dėl darbo.
• Išsiaiškinti, kaip nederėtų elgtis įstaigose.

Mokslo įrodyta, jog gerai elgtis žmonės stengiasi labai seniai – jau keli tūkstančiai metų. Šį teiginį patvirtinančių duomenų esama nuo pat rašto atsiradimo, tačiau, be abejo, žinios apie gerą elgesį kaupėsi ir kur kas senesniais laikais. Jos buvo ir yra būtinos žmonių visuomenei. Nė viena visuomeninė epocha negalėjo apseiti be tam tikrų gero elgesio ir bendravimo formų. Viena iš bendravomo formų yra geras elgesys. Jis tam tikru būdu organizuoja visuomenės gyvenimą, visose sferose, o ne tik "privačiose".
Visos gero elgesio taisyklės ir priedermės yra savotiškas daugelio praėjusių epochų pažiūrų bei klasių atspindys. Jau po pirmojo platesnio elgesio prie stalo aprašymo, 1204 m. išleisto ispano Petro Alfonso pavadinimu "Disciplina clericalis", pasirodė taisyklių knygos apie elgesį kunigaikščių dvaruose, o vėliau ir buržuazinėje visuomenėje. Gero tono taisyklės visuomet būdavo rašomos ir kuriamos tiems, kurie patys duodavo visiems toną: Vergvaldžiams, feodalams, turtingiems buržua. Tuo tarpu "mažajam žmogui" užtekdavo žinoti vieną taisyklę – kad jis nori nuolankiai tarnauti ir lenkti nugarą maloningąjam ponui ir neatsikalbinėti prieš jį, net jei jis ir neteisus. Vadinamąsias aukštuomenės gero tono taisykles, pasiekusias mus iš praeities epochų, galima perimti, nes juk darbo klasės sudarė aukštomenei materialines sąlygas jas susikurti ir pagal jas gyventi. Tačiau tai nereiškia, jog tas taisykles reikia perimti visas ir be jokių išlygų: juk viešpataujantiems visuomenės sluoksniams, kilusiems iš "gerų namų" ir visaip trukdžiusiems žmonių daugumai siekti mokslo bei patekti į jų tarpą, dažniausiai tos taisyklės padėjo paslėpti melagystę ir nesąžiningumą. Mes gyvename tokiu laiku, kaip praeitis vertinama kritiškai, kai nepasitenkinama tuo, kas pasiekta, ir kūrybiškai žiūrima į ateitį. Mes dažnai atsisakome visų tų senų formų ir taisyklių, kurios atgyveno ir neatitinka mūsų požiūrio į žmonių tarpusavio santykius. Su kai kuriais atgyvenusiais papročiais ir gero elgesio taisyklėmis mes negalime ir nenorime turėti nieko bendra.
Gero elgesio taisyklės niekada nepakeis tikrojo žmogaus nuoširdumo. Jaunuolis, kuris padeda pagyvenusiai moteriškei užnešti laiptais anglių kibirą, bet nežino, kuria ranka sveikinantis nusiimti skrybėlę, visada mums bus malonesnis už tą, kuris šaltakraujiškai ir apskaičiuodamas elgiasi pagal visas gero elgesio taisykles telaukdamas iš to naudos. Iš tirkųjų vidinis nusiteikimas kitų žmonių atžvilgiu yra pagrindinis dirigentas gerame elgesyje, o tai tik išmokti yra kur kas sunkiau. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis36.22 KB
Autoriusevaldas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Matulaitienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gero elgesio taisykles ir netinkamas elgesys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • I. Matulaitienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą