Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Tarptautinis protokolas ir etiketas Olandijoje (3)

Tarptautinis protokolas ir etiketas Olandijoje (3)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Susitikimų protokolas: pradžia ir eigos įvairovė. Kreipiniai. Susipažinimas. Pasisveikinimas. Derybos: kultūrinių veiksnių įtaka. Susitikimai. Vadovai ir vadovavimas. Kūno kalba versle ir derybose. Tinkamos ir netinkamos temos. Tonas, garsumas, laikysena. Fiziniai gestai ir veido išraiška. Mostai ir skaičiavimai. Laikysena ir fizinis atstumas. Bendravimo aplinka. Savo paties įvaizdis. Dovanos. Apranga. Priėmimas į darbą Gyvenimo aprašymas (CV). Motyvacinis laiškas. Kreipimosi dėl darbo formos. Pokalbis dėl darbo. Darbo sutartis.

Ištrauka

Kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, geros manieros Olandijoje labai vertinamos, nors vis dažniau apsieinama be formalumų. Susipažindami olandai visada paduoda ranką. Pasisveikinimas apsikabinant ir pasibučiuojant populiarus tik tarp gerų draugų ar giminaičių (vyras vyro nebučiuoja į skruostą). Pirmą kartą vykstant pas ką nors į svečius populiaru įteikti nedidelę dovanėlę, bet dažniausiai tai būna gėlių puokštė. Netgi kaimynai vieni kitiems siuntinėja gėlių puokštes ypatingomis progomis – tai laikoma pagarbos ženklu. Norint vykti pas ką nors į svečius reikia dėl to susitarti iš anksto. Iš esmės olandai yra labai svetingi, bet nemėgsta būti nustebinti netikėtu apsilankymu.
Pačiai teko gyventi Olandijoje, olandų verslininkų šeimoje, taigi, kaip atrodo derybos pasakyti negaliu, bet kaip elgiasi ir koks olandiško verslininko gyvenimo būdas – man tapo aišku po pirmo pragyvento mėnesio. Visų pirma pradėsiu nuo to, kad šioje šalyje apskritai darbas nuo kasdieninio gyvenimo ne labai atsietas – žmonės susitikę viešose vietose atsigerti alaus, pavedžioti šunis ar apsipirkti visada kažkodėl kalbasi apie darbą. Darbas – pagrindinė pokalbių tema tarp dirbančių žmonių visur: autobuse, parduotuvėje, restorane, galbūt todėl, kad šeimos ir asmeninį gyvenimą jie laiko gan privačiu, kiti – net slaptu dalyku. Dažnai kartu dirbantys žmonės mažai ką žino apie kolegos vaikus, namus ar pvz.: ką jie veikia per atostogas.
Taigi šiame referate pabandysiu apžvelgti ir suprasti protokolą ir etiketą Olandijoje. Išsiaiškinti šios šalies žmonių elgesio taisykles ir bendravimo ypatybes verslo susitikimuose bei derybose. Tai man padės padarytu speciali literatūra ir pačios patirtis.

Susitikimai grindžiami faktine informa¬cija ir į jausmų ar entuziazmo protrūkius žiūrima kreivai. Olandai mažai gestikuliuoja ir visada stengiasi kalbėti aiškiai, suprantamai, tiksliai tarti žodžius ir neskubėti. Man iš šono tai atrodo kvailoka, bet jie taip daro tam kad nešvaistyt laiko veltui, atseit, kad nereiktų to paties kartoti dar kartą. Bendri tikslai yra savitar¬pio pagalba ir priklausomumas. Konfrontacijos retai pasitaiko ir jos nepageidautinos.
Kreipiniai. Mijnheer (ponas) ir Mevrouiv (ponia arba panelė) kartu su pavarde vartoja¬ma tada, kai jus pristato suaugusiesiems. Jeigu jūsų kolega olandas nepara-gina jūsų vadinti jo vardu ir nepaisant to, kaip jis/ji kreipiasi į jus, jūs visada privalote vartoti taisyklingą olandišką kreipinį ir pavardę. Nesistebėkite tuo, jei jūsų kolega olandas netrukus pakvies jus kreiptis į jį/ją vardu, nes jiems patogiau jaustis mažiau oficialioje atmosferoje aptariant verslo reikalus bei socialiame pokalbyje. Jums tuomet derėtų ir jį/ją pakviesti lygiai taip pat kreiptis į jus vardu.
Pasistenkite bent kiek pramokti olandų kalbą ir ją vartoti. Tenka skaityti ir girdėti, jog pastangos laužyti liežuvį ir kalbėti olandiškai labai vertinamos, vis dėlto drįsčiau tam paprieštarauti. Olandai ganėtinai arogantiška tauta, apie save kaip apie tautą ir šalį linkę labai gerai atsiliepti, ir užsienietis, kuris žino vos kelis žodžius ir bando juos vartoti, dažniau yra palydimas lengva šypsenėle ir įnirtingai taisomas. Susidaro įspūdis jog, olandai linkę klausytis nepriekaištingos jų kalbos arba nesiklausyti iš vis. Taigi kai tik olandas suvoks, jog esate angliškai kalbantis žmogus, greičiausiai ims kalbėti angliškai.
Susipažinimas. Reiktų luktelti, kol jus kas nors supažindins su nepažįstamais žmonėmis. Olandai jaučiasi patogiau, kai supažindina trečias asmuo, jei tik tai įmanoma. Taip pat jie supažindina su visais žmonėmis, jei susitinka pasilabinti ir žino kad jūs nežįstami – būtinai supažindins, kai kuriais atvejais net teks pasibučiuoti 3 kartus į žandus su nauju pažįstamuoju. Tačiau versle užtenka paspausti ranką nepriklausomai nuo lyties. Taip pat jei ir jūs atsivedėte nepažįstamą žmogų, olandai smalsiai žiūrės į jus tol, kol nepristatysite jo, netgi jei tai tik jūsų asmeninis vairuotojas ar daiktų nešikas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-01-06
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis38.42 KB
AutoriusElvyra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Pipirienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautinis protokolas ir etiketas Olandijoje (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Pipirienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą