Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Derybų etiketas

Derybų etiketas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: įsigilinti į derybų procesą ir aptarti pagrindinius dalykus susijusius su derybų etiketu. Derybų rūšys. Pasiruošimas deryboms. Derybų eiga. Derybų pabaiga. Anketinė apklausa. Interviu analizė. Išvados.

Ištrauka

Aktualumas ir problematika. Šiandieninėje visuomenėje daugelis žmonių derasi kiekvieną dieną, tačiau nevadina to derybomis, nes derybos jiems asocijuojasi tik milijoniniais sandėriais. Tačiau derybos yra puikus būdas rasti priimtiną sprendimą bet kuriuo atveju, pavyzdžiui, iškilus problemoms arba tariantis dėl laiko terminų. Derybomis žmonės gali pamėginti įgyvendinti savo norus, suteikdami tokią pat galimybę kitam. Juk derantis galima rasti ne tik sau, bet ir kitai šaliai geriausią sprendimą. Kiekvienam žmogui dažnai tenka derėtis, galbūt netgi kiekvieną dieną. Deramasi namuose, darbe, turguje, netgi perkant būstą ar automobilį. Todėl negalima sakyti, kad eilinis darbininkas, namų šeimininkė ar valytoja niekur kitur nesidera, išskyrus turguje. Šalys, kurių kiekviena turi tai, ko reikia antrajai, derybomis susitaria dėl apsikeitimo. Derybų menas ir etiketas aiškina šį mainų principą, moko derybų įgūdžių ir pasitikėjimo, ir kaip pasiekti abiems pusėms priimtiną rezultatą. Deramasi tada, kai kas nors turi tai, ko jums reikia, ir jūs norite dėl to tartis – ir atvirkščiai. Derybų principas - tai, kad sėkmingų derybų metu laimėtojo ir pralaimėjusio neturėtu būti.
Darbo tikslas: įsigilinti į derybų procesą ir aptarti pagrindinius dalykus susijusius su derybų etiketu.
Darbo uždaviniai:
1. išanalizuoti derybų rūšis;
2. aprašyti tinkamą pasirengimą deryboms;
3. išanalizuoti derybų eigą;
4. pateikti tinkamiausius derybų užbaigimo būdus;
5. atlikti anketinę apklausą.


"Derybos - tai bendravimo procesas, kurio metu partneriai, remdamiesi skirtingais tikslais bei pozicijomis, siekia rasti abi šalis patenkinantį sprendimą ar susitarti dėl bendros veiklos." Derybų sėkmingumo kriterijus, tai derybų veiksmingumas ir partneriškas bendradarbiavimas, kuris suprantamas, kaip vienas kito pozicijų papildymas, pagrįstas pozityviais partnerių pasiūlymais ir minimaliomis nuolaidomis. Įvairioms deryboms reikia vis kitokių įgūdžių. Kiekvienos verslo ir komercijos derybos pasižymi tam tikromis savybėmis. Jos gali būti oficialios arba neoficialios, nuolatinės arba vienkartinės, – žiūrint kas ir dėl ko derasi. Visų verslo dalyvių – darbuotojų, akcininkų, profesinių sąjungų, administracijos, tiekėjų, užsakovų ir vyriausybės – interesai ir požiūriai skirtingi. Kad ir kokiai grupei priklausytume, atskiri nesutarimai sutaikomi derybomis: pvz., akcininkai derasi su direktorių valdyba dėl firmos strategijos, profesinės sąjungos derasi su darbdaviais dėl darbo užmokesčio ir sąlygų, o valdžia derasi su finansininkais dėl mokesčių.
Literatūroje yra išskiriamos trys derybų rūšys:
1. Vidinės derybos.
2. Derybos su klientais.
3. Derybos su tiekėjais.
Vidinės derybos. Derybos su kolegomis ir tiesioginiais vadovais ar tarp departamentų arba padalinių gali būti pačios sudėtingiausios. Pvz.: tai, kad viena šalis šiek tiek daugiau žino apie kitą šalį, su kuria bendrauja, gali greičiau kliudyti nei pagelbėti, nes sunku nekreipti dėmesio į santykių istoriją ir susitelkti ties sprendžiamais klausimais. Reikia pasirūpinti, kad asmeninis požiūris nepersipintų su verslo reikalais. Teigiamas ar neigiamas požiūris į asmenį, su kuriuo deramasi, gali paveikti nešališkumo ir teisingumo suvokimą. Griežtą vienos šalies poziciją tam tikrais klausimais gali nulemti būsima bendra veikla su kita šalimi. "Yra pavojus, kad manydami, jog pažystame kitą asmenį, galime pradėti galvoti, kad pergalę pasiekti bus labai lengva, todėl užuot rimtai įsigilinę, kas slypi už tam tikro pareikalavimo ar sprendimo, galite apsiriboti bendru klausimų ir interesų supratimu." Kita svarbi klaida yra ta, kad galima pervertinti situaciją ir suprasti sutarties esmę kur kas plačiau. Norėdami tinkamai pasiruošti deryboms, turėtume ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis29.7 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasMatulaitienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Derybu etiketas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 1 Klasė/kursas
  • Matulaitienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą