Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Kalbos etiketas (3)

Kalbos etiketas (3)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Kaip kreiptis ir prašyti, Dėkojimas, Atsiprašymas, Linkėjimai, Pasisveikinimai ir atsisveikinimai, Giriamieji žodžiai, komplimentai, Susipažinimas, Laiško rašymas, Kalbėjimas telefonu, Stilius, Aiškumas, Tikslumas, glaustumas, Gyvumas, kalbos grožis, Savitvarda.

Ištrauka

Mano darbo tikslas yra išnagrinėti kalbos etiketo vaidmenį verslo kalboje. Kalbos etiketo laikymasis pabrėžia žmogaus kalbos ir apskritai jo asmenybės kultūrą, o nesilaikymas rodo nekultūringumą, neišsiauklėjimą, visuomenės negerbimą.

Žodis etiketas yra prancūzų kilmės (e‘tiguette). Senoji jo reikšmė – tai nustatyta tvarka ir elgesio formos monarchų rūmuose, diplomatų santykiuose. Kintant istorinėms socialinėms sąlygoms, pakito ir etiketo reikšmė.Dabar žodis etiketas suprantamas liaudiškiau. Tai papročiais virtusios žmonių elgesio bei mandagumo taisyklės ir formos, apimančios išorinius tarpusavio bendravimo pasireiškimus, tam tikros manieros, ceremonialai.

Žmogus yra visuomeninė būtybė, nuolat bendraujanti su kitais žmonėmis. Papročiais virtę bendravimo bei elgesio įpročiai ilgainiui įgauna tam tikrą tautinį savitumą, neatsiejamą nuo tautos kultūros požymių. Susiformavusias žmonių elgesio taisykles, apimančias išorinius tarpusavio bendravimo pasireiškimus, įprasta vadinti tarptautiniu žodžiu etiketas.

Svarbi etiketo dalis yra kalbos etiketas.Kreipiantis,prašant, atsiprašant, dėkojant, linkint, pasveikinant, atsisveikinant ir panašiai reikia vartoti savus tradicinius mandagumo žodžius ar pasakymus – ir vartoti tinkamai: ten, kur dera. Jeigu kas piktnaudžiauja svetimomis etiketo formulėmis, tai jis arba nepakankamai išprusęs, arba nebrangina savo tautos savitumo.
Kalbos etiketą daugiau ar mažiau pažeistume neatsižvelgę vartojant etiketo formules. Neužmirština, kad vienos jų yra pagarbesnės iškilmingesnės, skirtos vyresnio amžiaus arba aukštesnės visuomeninės padėties žmonėms, kitos – neutralios, trečios turi familiarumo atspalvį ir vartotinos tik bendraujant su artimais maždaug to paties amžiaus ir visuomeninės padėties žmonėmis.

Kiekvienas kreipimasis , prašymas, dėkojimas, linkėjimas, atsiprašymas ir panašiai turi savas taisykles ir formas, kurias aš dabar ir išnagrinėsiu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis23.71 KB
AutoriusTere
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaV. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kalbos etiketas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • V. A. Graičiūno aukštoji vadybos mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą