Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Protokolas valstybės valdyme

Protokolas valstybės valdyme

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Vizitų rūšys. Vizito programos parengimas. Svečių priėmimas. Išvados.

Ištrauka

Šių dienų civilizacija, bent jau išsivysčiusiose šalyse, tarpvalstybinio bendradarbiavimo lygmeniu suniveliavo įvairių tautų papročius. Radosi bendras tarptautinis protokolas, reglamentuojantis, kaip sutikti, priimti ir išlydėti aukštus svečius, svarbias delegacijas, verslo partnerius, pasitarimų, konferencijų dalyvius.
Paprastai būsimojo vizito laikas, trukmę, aptartini klausimai suderinami iš anksto, iki smulkmenų nustatoma dienotvarkė ir darbotvarkė, iš anksto gaunamas atvykstančiųjų asmenų sąrašas, pagal kurį numatoma, kas turės pasitikti svečius, dalyvauti pasitarimuose, oficialiuose renginiuose.
Protokolas valstybės valdyme fiksuoja svarbiausius įvykius, vyriausybių vizitus, aukščiausio lygio valstybinių ir vyriausybinių delegacijų sutikimo tvarką, ceremonijas, atsakingų užsienio šalių pareigūnų priėmimo tvarką. Protokolas nurodo, kaip elgtis pradedantiesiems diplomatams įvairiose situacijose, ceremonijose. Didžiausias dėmesys protokoliniuose reikalavimuose skiriamas svarbiausioms datoms, ceremonijoms, įvykiams. Ceremonialo pobūdis priklauso nuo asmens arba delegacijos vizito rūšies, laiko ir pan. Diplomatiniais kanalais susitarus dėl ceremonijų pobūdžio, trukmės, lygio šalys iš karto praneša spaudoje ar per televiziją apie būsimus vizitus ir jų dalyvius.

Pasaulinėje tarptautinio bendradarbiavimo praktikoje vizitai skirstomi į:
1. oficialiuosius (Vakarų šalyse vadinamas valstybiniu vizitu);
2. darbo;
3. neoficialiuosius;
4. tranzitu(vykstant per konkrečią valstybę);
5. mandagumo.
Oficialus (valstybinis) vizitas – tai oficialaus svečio apsilankymas užsienio šalyje oficialiu kvietimu (pvz.: Lietuvos Respublikoje Respublikos Prezidento, Seimo Pirmininko, Ministro Pirmininko, užsienio reikalų ministro arba kito Vyriausybės nario, taip pat kariuomenės vado kvietimu) kviečiančiajai institucijai ir oficialaus svečio institucijai susitarus dėl vizito oficialaus statuso. Oficialūs vizitai rengiami aukščiausio rango pareigūnams – valstybių, vyriausybių, ministerijų ar specialiųjų misijų vadovams. Jie būna ne trumpesni nei dviejų dienų. Šie vizitai ir visi du jais susiję renginiai labiausiai saistomi protokolo reikalavimų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis19.66 KB
AutoriusVirginija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Protokolas valstybes valdyme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą