Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Dalykinio bendravimo etiketas, įvaizdis ir karjera

Dalykinio bendravimo etiketas, įvaizdis ir karjera

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Tobulas elgesys: svarbūs formalumai. Rūbai kuria žmones. Darbas ir elgesys. Protokolas – kelias į sėkmę.

Ištrauka

Dauguma mūsų įsitikinę, kad jie puikiai elgiasi, yra mandagūs žmonės. Gaklų gale jie visi buvo auklėti, taigi gali suprasti, kaip reikia gerai ir tinkamai elgtis draugijoje. Pvz., prie stalo. Dauguma Vidurio Europos gyventojų sugeba daugmaž vikriai manipuliuoti peiliu ir šakute. Jie nesiremia alkūnėmis į stalą ir valgydami sriubą nesiurbia. Jie žino, kad draugijoje nemandagu gerti litrais šampaną, o ir atsiraugėti po gerų vaišių mūsų platumose nuo Liuterio laikų jau irgi nebeleidžiama. Bet ar užtenka šių pagrindinių žinių norintiems kopti karjeros laiptais Ar netrūksta elgesio sistemos, jei norite tvirtai žengti visuomeniniu – profesiniu parketu Šiandieną nebeužtenka būti maloniam ir draugiškam, mandagiam ir susilaikančiam, jei norite kompetentingai atsakyti į visus etiketo klausimus. Be gerų manierų šiandien kopti profesijos laiptais beveik neįmanoma. Kalbame ne tik apie žinojimą, kada ir kaip reikia elgtis pagal taisykles, bet ir apie tai, kad tas taisykles privalu įgyvendinti kaip savaime suprantamą dalyką. Manierų galima išmokti ir paversti jas savo asmenybės dalimi. Tai savotiškas medis, iš kurio "pjaustomos" nuostabiausios karjeros.
Šiandieną, kai į gerą darbą kartais pretenduoja 250 norinčiųjų, turinčių pakankamą kvalifikaciją, kiti kriterijai lemia, kas gaus vietą, o kas – ne. Varžybas dažnai lemia simpatijos veiksnys. Svarbiausia, kad žiežirba – kaip ir pirmojo pasimatymo metu – peršoka, koks paliekamas įspūdis ir tuo pačiu padedamas profesinės sėkmės kertinis akmuo. Ko šiandien nori personalo skyrių vadovai, - tai nusimanančių ir žavingų pretendentų (pretendenčių), pasitikinčių savimi ir malonios išvaizdos. Tačiau svarbiausias dalykas – kad žmonės būtų harmoningi, gerai jaustųsi fiziškai ir tai galėtų visiems parodyti.
Ne vienas atsidus – kokie dideli reikalavimai Tačiau tai, ko reikalaujama, iš tikrųjų labai lengva pasiekti. Nepatartina nenatūraliai elgtis, - reikia ne dirbtinių asmenų, o asmenybių:
• žmonių, kurie žino, kad jie veikia kitus, tačiau nėra išpuikę,
• žmonių, kurie turi charakterį ir kurio neslepia darbe,
• žmonių, kurie teigiamai naudoja gyvenimišką patirtį darbe.

Žavesys, charakteris ir patirtis – trys dalykai, kuriuos turi kiekvienas iš mūsų ir kuriuos tereikia tinkamai panaudoti. Tas "kažkas tokio" – tai tvirtas tarnybinio etiketo taisyklių taikymas.

Kas nori būti karjeros viršuje, tas turi ne tik išmanyti savo reikalą ir turėti atitinkamą išsilavinimą. Jam reikia ir žavesio, ir tobulų manierų, ir išpuoselėtos išvaizdos. Atsižvelgiant į šiuos reikalavimus, paaiškėja, kad išvaizda darbe turi lygiai tokią pačią vertę kaip ir vidinės savybės, jeigu ne daugiau. Viskas, kas iš pirmo žvilgsnio "daro įspūdį" ir paprastai laikomos neesminėmis savybėmis, padeda pasistūmėti darbe. Pasitikėjimas savo jėgomis ir puikūs rūbai suteikia privalukus, kuriuos reikia sustiprinti jau vidinėmis savybėmis. Netikrumas ir netvarkinga išorė skatina išankstinį priešišką nusistatymą, kurį vėliau labai sunku ištaisyti.
Tobulas profesinis elgesys – tai nusisekęs derinys iš atitinkamo stiliaus rūbų, užtikrintų judesių, tam tikrų tvarkos principų ir laisvo disponavimo "senomis vertybėmis" – mandagumu, pagarba ir lojalumu. Visa tai sukuria solidžią bazę, stiprinančią it įtvirtinančią jūsų poziciją darbe. Bet kokią mažą išvaizdos detalę teigiamai arba neigiamai įsimena kiti, nes jus nuolat stebi kiti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis22.82 KB
AutoriusErika
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dalykinio bendravimo etiketas ivaizdis ir karjera [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2015-04-23 IP: 90.149.200.31
    Aistė sako

    Darbas absoliučiai neatitinka darbo pavadinimo.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą