Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Protokolas ir etiketas: Singapūras, Japonija, Korėja

Protokolas ir etiketas: Singapūras, Japonija, Korėja

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įžanga. Japonija. Singapūras. Korėja.

Ištrauka

Mūsų elgesys tarnyboje ir tai, kaip atliekame savo darbą, formuoja kitų žmonių nuomonę apie mus. Nesvarbu, kaip tvarkome tarnybinius reikalus, tinkamas elgesys, darbštumas ir sumanumas palengvina užduotį ir atveria kelią į sėkmę darbe.


JAPONIJA


Tai viena ekonomiškai stipriausių pasaulio valstybių, esanti Rytų Azijoje, Ramiojo vandenyno salose. Sostinė – Tokijas. Japonija yra konstitucinė monarchija. Formali valstybės galva - imperatorius. Jo oficialūs titulai - Tenas ir Mikado. Jis yra valstybės simbolis ir neturi realios politinės galios. Vykdomoji valdžia priklauso ministrų kabinetui, vadovaujamam ministro pirmininko.
Japonijos kultūra formavosi gana izoliuotoje teritorijoje, tačiau neišvengiamai patyrė ir daug užsieninių įtakų: į japoniškąjį substratą buvo introdukuojami korėjietiški, kiniški, vėliau vakarietiški elementai, ilgainiui suformavę savitą darinį. Religija - Šintoistai ir budistai 84%, kiti 16%, iš jų 0,7% krikščionys.
Japonija pripažino Lietuvą 1922-12-20., o po nepriklausomybės atkūrimo mūsų šalis vėl užmezgė diplomatinius ryšius 1992 metais.
Japonų nacionalinis charakteris reiškiasi: darbštumu, stipriu estetiniu jausmu, papročių laikymųsi, pareigingumu, pagarba autoritetui ir jausmams, tikslumu, veržlumu. Japonui nuo vaikystės skiepijamas "grupinis solidarumas". Jis mokosi gniaužti savo individualumą, slopinti ambicijas, nepriešpriešina savo asmenybės kitiems.
Šypsnys ar juokas Japonijoje turi dvejopą reikšmę – tai draugiško pasitikėjimo arba nejaukumo ženklas. Tokią šypseną vadina paslaptinga šypsena. Ji išreikšta šventyklų, statulų veiduose. Rankos paspaudimas Japonijoje nepriimtinas. Akivaizdu, kad japonai vengia atidaus, tiesaus žvilgsio, kuris neišvengiamas rankos paspaudimo metu, jiems nepriimtinas prisilietimas vienas prie kito. Pagrindinis gero tono elementas yra nusilenkimas. Pvz., 15 nusilenkimų pakanka, kai sveikinamasi bendrai; norint padaryti gerą įspūdį, reikia nusilenkti 45 kartus; ypatingą pagarbą reiškia 70 nusilenkimų, o pati garbingiausia asmenybė sveikinama nusilenkiant 90 kartų.
Didelė reikšmė japonų kultūroje teikiama punktualumui ir tikslumui. Į susitikimą japonas ateis minutės tikslumu. Įsipareigojimu grindžiamas visas Japonijos dalykinis bendravimas. Mokėjimas vesti pasitarimus – pagrindinis japonų bendravimo stilius. Užsienietis, pirmą kartą susitikęs su japonu verslininku, būna labai nustebintas lėtu pasitarimo tempu. Kuo rimtesni darbotvarkės klausimai, tuo daugiau dėmesio skiriama mažareikšmėms detalėms. Kantrybė Japonijoje laikoma viena iš pagrindinių gerųjų savybių. Be to, pagal idialogines vidaus valdymo tradicijas Japonijoje neapsieinama be konsultacijų ir suderinimo su kitų padalinių vadovais ar kolegomis - kas taip pat stabdo pasitarimus.
Derybų dalyviams svarbu turėti omenyje, kad Japonijoje žodis "taip" toli gražu ne visada reiškia tikrąjį pritarimą. Galvos linksėjimas taip pat ne visada reiškia sutikimą. Tačiau susitarti galima japoniškuoju žodžiu "vakarimasita", verčiama "aš suprantu", pasakoma daug daugiau – tai reiškia, kad pašnekovas sutinka su jumis. Kartais, kai japonai nori išvengti kategoriško atsakymo "ne", jie užduoda kontrolinį klausimą arba pokalbį nukreipia į kitą temą. Jei japonai nori atsakyti neigiamai, bet neturi svarbių argumentų, jie remiasi bloga savijauta. Susilaikymas yra jų elgesio norma.
Japonai, priimdami sprendimus, stengiasi atviro priešingų nuomonių susidūrimo. Šie sprendimai dažniausiai yra ne kieno nors asmeninės iniciatyvos rezultatas, o visų suderinta nuomonė. Pagal japonų dalykinės etikos normas geranoriškai valdo ne tas, kas laikosi savo nuomonės, o tas, kuris eina į kompromisą dėl bendro susitarimo.
Nuomonės pradedamos derinti labiausiai suinteresuotoje grupėje, o po to einama vis aukštyn. Čia nė vienas iš pasitarimo dalyvių nepradės diskusijos iš karto, neišdėstys visos savo nuomonės, nepasiūlys nieko konkretaus, jis tik žengs atsargų žingsnį į priekį. Kompromisas japonų vaizduotėje – tai bendravimo veidrodis. Panašiai kaip japonų moralė skirsto poelgius ne į gerus ir blogus, o į tinkamus ir netinkamus, taip ir susitarimas, jų nuomonė, turi reikšmę iki to laiko, kol laikomasi priimtų sąlygų.
Nuolaidos ir kompromisai, su kuriais sutinka japonai, daromi kaip kažkas būtino ir neišvengiamo. Nuolaida silpnesnių partnerių atžvilgiu japonų vertinamos kaip geros valios išraiška. Patys japonai retai naudoja grėsmę ir kitus taktinius veiksmus: melą, spaudimą.
Oficialių pasitarimų metu japonai dažnai siekia išvengti pozicijų susidūrimo, taip pat jie nemėgsta daugiašalių susitarimų. Paprastai japonams nebūdinga dideli pasitarimų taktikos pokyčiai. Japonai daug dėmesio skiria asmeniniams santykiams su partneriais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis167.79 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Protokolas ir etiketas Singapuras Japonija Koreja [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą