Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Arbatpinigiai - būtinybė ar tradicija?

Arbatpinigiai - būtinybė ar tradicija?

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Arbatpinigiai pasaulyje. Arbatpinigių davimo patarimai. Arbatpinigiai už skirtingas paslaugas. Išvados.

Ištrauka

Dažnai mūsų pačių užduodamas klausimas yra duoti ar neduoti arbatpinigių, o jeigu duoti tai kiek. Arbatpinigiai bėgant metams tapo tradicija ir etiketo reikalavimu visame pasaulyje. Dažniausiai arbatpinigiai, kaip papildomas uždarbis, duodami nedideles algas gaunantiems aptarnavimo sferos darbuotojams, ar norint išreikšti padėką, už gerai suteiktas paslaugas, kokybę ir pan... Tiek imantys arbatpinigius, tiek juos duodantys gauna iš to naudos. Vieni skatinami už įdėtas pastangas, o kiti pamato ir gali įvertinti, kaip jais rūpinamasi, ir už tai atsidėkoja duodami arbatpinigius, kurie yra neatsiejama darbo užmokesčio dalis viešbučių, restoranų, kavinių darbuotojams.
Kai kalbame apie arbatpinigius, suprantame, kad čia svarbu ne tik turėti elementarių matematikos žinių, bet ir žinoti, ko yra tikimasi. Arbatpinigiai įvairiose šalyse skiriasi, todėl verta žinoti, kaip, kokioje šalyje pasielgti, lankantis restoranuose, gyvenant viešbučiuose ar užsisakant kokias nors paslaugas, kaip pvz: masažą, baldų pristatymą, šuns kirpimą ir daugelį kitų...
Pastaruoju metu pietų Europos šalyse sparčiai plinta "turistų švietimo dėl arbatpinigių" tradicija. Viešbučiuose kambarių raktus išduodantys darbuotojai klientams be skrupulų paaiškina, kam ir kiek arbatpinigių derėtų duoti.

Kai kalbame apie arbatpinigius, suprantame, kad čia svarbu ne tik turėti elementarių matematikos žinių, bet ir žinoti, ko iš mūsų yra tikimasi. Arbatpinigiai įvairiose šalyse skiriasi: nepalikę arbatpinigių JAV sulauksite pikto žvilgsnio, o jei stipriai permokėsite Vokietijoje, tai bus didesnis įžeidimas, nei išėjimas apskritai nepalikus arbatpinigių. Kad išvengti nesusipratimų, turite žinoti, kad skirtingos šalys turi skirtingus arbatpinigių davimo įpročius bei tradicijas.
Žinomos trys arbatpinigių davimo tendencijos: rytietiška (arbatpinigių išsireikalaujama), europietiška (arbatpinigiai mažesni), amerikietiška (arbatpinigių negailima).Visose pasaulio šalyse egzistuoja panašios arbatpinigių davimo ir ėmimo taisyklės, su kuriomis priversti taikstytis net ir tie, kurie yra kategoriškai nusiteikę prieš arbatpinigių davimą.

Bahamuose: 15 procentų nuo išleistos sumos yra įprastinis užmokestis už gerą aptarnavimą restoranuose ir baruose. Būkite atsargūs, kai kuriuose restoranuose ši suma bus nuskaičiuota jūsų neperspėjus. Taksi vairuotojai taip pat yra pamaloninami 15 procentų nuo sumos arbatpinigiais, o bagažo nešikai iš jūsų lauks 1 dolerio nuo kiekvieno nešulio.

Prancūzijoje: Beveik visi restoranai užsideda 15 procentų antkainį aptarnavimo paslaugoms apmokėti. Nepaisant to dar 2-3 procentai papildomų arbatpinigių yra norma. Nešikai ir viešbučių pasiuntinukai laukia 1,5 euro arbatpinigių už kiekvieną nešulį. Taksi vairuotojams įprasta mokėti 10-15 procentų arbatpinigių nuo sumos. O gidai bei autobusų vairuotojai gauna nuo 1,5 iki 3 eurų.

Australijoje: Grąžą pasilikite sau! Išskyrus aukštos klasės restoranus, kur 10 procentų nuo išleistos sumos yra automatiškai nuskaičiuojama už aptarnavimą. Arbatpinigiai šioje šalyje nėra įprastas dalykas. Jų nesitiki gauti nei taksi vairuotojai, nei kirpėjai, nei bagažo nešikai.

Vokietijoje: Arbatpinigiai - nėra paplitusi tradicija. Jei permokėsite, galite sulaukti aptarnaujančiojo personalo nepasitenkinimo, tačiau vargu, ar vis dėl to kas atsisakytų paimti pinigus. Taksi vairuotojus reikėtų pamaloninti 10 procentų arbatpinigių nuo sumos.

Graikijoje: Arbatpinigiai šioje šalyje dažniausiai įtraukiami į sąskaitą ir kinta nuo 15 iki 20 procentų nuo sumos. Be to, įprasta palikti ir šiek tiek smulkiųjų atskirai padavėjui (lėkštutėje) ir staliuką tvarkančiam asmeniui (ant stalo).

Anglijoje: Paprastai aptarnavimo mokestis restoranuose bei viešbučiuose nėra įskaičiuojamas į sąskaitą, o nuo 12 iki 15 procentų arbatpinigų duodama atsidėkojant už patarnavimus. Baruose ir kavinėse padavėjai arbatpinigių nelaukia, tačiau kartais užeigos savininkas gali pasiūlyti nupirkti geram padavėjui stiklą kokio gėrimo. Dėl suprantamų priežasčių, dažniausiai jie paima tik gėrimui skirtus pinigus. Taksi vairuotojams įprasta mokėti 10 procentų arbatpinigių, priklausomai nuo nuvažiuoto atstumo. Viešbučio kambarinės nudžiunga gavusios smulkiųjų kiekvieną dieną už sutvarkytą kambarį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.15 KB
AutoriusAliona
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Arbatpinigiai butinybe ar tradicija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą