Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kita>Etiketas>Tarptautinis protokolas ir etiketas Olandijoje

Tarptautinis protokolas ir etiketas Olandijoje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Pagrindinės kultūros kryptys. Politika ir valdžia. Verslo etiketas. Darbo kultūra. Vadovavimo stilius. Viršininkų ir pavaldinių santykiai. Susirinkimai. Derybos. Korespondencija. Elgesys per susitikimus ir derybas. Pagarbūs kreipiniai į vyrus, moteris. Supažindinimas. Fizinis sveikinimosi stilius. Kūno kalba derybose ir versle. Tinkamos ir netinkamos temos. Tonas, garsumas, kalbėsena. Fiziniai gestai ir veido išraiška. Mostai ir skaičiavimas. Laikysena ir fizinis artumas. Žvilgsniai. Apranga. Dovanos. Išvados. Protokoliniai vyrų aprangos reikalavimai. Išvados.

Ištrauka

Yra toks olandiškas posakis, kad Dievas sukūrė pasaulį, o olandai - Olandiją. Ir tai tiesa tiesiogine prasme, kadangi olandai fiziškai iškėlė žemę iš jūros savo valstybei sukurti; netiesiogine, gilesne prasme, posakis perteikia protestantišką olando suvokimą, kad laimę ir sėkmę atneša ramus, ryžtingas, sunkus darbas ir nuolankumas. Polderiai, užtvankų sistemos, pylimai ir dambos, kurias olandai stato tam, kad jūra nepasiglemžtų žemės, patvirtina jų tikėjimą sunkaus darbo verte ir atpildu, tarsi šiuolaikine senesne protestantiška (šiuo atveju reformuotų olandų) nuostata pelnyti išganymą gerais darbais.
Tai gi, mano šio darbo tikslas – išstudijuoti mokslinės literatūros šaltinius, siekiant apžvelgti ir suprasti protokolą ir etiketą Olandijoje. Išsiaiškinti šios šalies žmonių elgesio taisykles ir bendravimo ypatybes verslo susitikimuose bei derybose

Priklausomi ar nepriklausomi nuo kitų? Olandai labai vertina asmenybę, bet labiausiai gerbtini individai, gebantys dirbti paslaugiai, pagarbiai ir nekonfrontuodami su vienodos padėties kolegomis, viršininkais bei pavaldiniais. Nyderlanduose egzistuoja tvirtas susirūpinimas visų individų gerove, o žodis individas olandiškos socialinės atsakomybės reikšme smarkiai skiriasi nuo Šiaurės kultūrų palaikomos socialinės gerovės etoso į bendrą orientaciją. Privatumas yra svarbus, o artimumas nebūtinai reiškia draugystę ar verslą.
Hierarchijos ar lygybės šalininkai? Svarbu gerbti hierarchiją, tačiau neveikli biurokratija nėra vertinama. Viršininkai turi pelnyti pavaldinių pagarbą, o pavaldiniai turi būti gerbiami vyresniųjų. Vis dėlto tvirta protestantiškoji darbo etika paprastai diktuoja, jog aukštas postas ar titulas neturi būti aiškiai demonstruojamo prestižo požymiai: į visa, kas pretenzinga, paprastai neatsižvelgiama arba nepriimama už tikra. Šeimose vadovauja tėvai, kol vaikai pasiekia savarankiškumą ir nepriklausomybę (paprastai tai įvyksta baigus mokslus, sukūrus šeimą, įsidarbinus), o paskui sparčiai plėtojami lygiaviniai ryšiai.
Kas svarbiau - taisyklės ar ryšiai? Taisyklės ir tvarka labai svarbu; vis dėlto švelninančios aplinkybės ir asmeninės ar socialinės situacijos gali pateisinti taisyklių ir procesų permąstymą. Nyderlanduose esama ryžtingų pastangų su visais žmonėmis elgtis sąžiningai ir vienodai, atsižvelgiant į panašias problemas ir išskirtinius poreikius, kurių turi individai ir skirtingos grupės.
Požiūris į laiką: vienmatis ar daugiamatis? Ši kultūra iš esmės yra vienmatė. Nevėluokite, punktualumas labai svarbu, o vėluojantis žmogus negali būti vertas pasitikėjimo ir dirbti atsakingą darbą. Viskam yra laikas ir vieta, o tinkamas planavimas leidžia ir gerai dirbti, ir puikiai ilsėtis, leisti laiką su šeima: šie du dalykai nesikerta. Atsakinėkite į klausimus greitai ir nuoširdžiai, neskubėkite, planuokite kruopščiai ir atidžiai. Visoks darbotvarkės keitimas paskubomis, paskutinę minutę, laikomas ypatingu nerūpestingumu.
Rizikuojantys ar vengiantys rizikos? Apskritai tai yra rizikuoti nevengianti kultūra, tačiau ne be apdairaus ir gerai apmąstyto, visapusiškai pasverto plano, galimybių analizės, ir proceso dalyvių bei kitų detalių. Jeigu yra bent kokia galimybė, kuri nustatyta, išanalizuota ir įvertinta, olandas ja pasinaudos iškart, nė nemirktelėjęs, o jeigu kas pasirodys verta išbandyti, olandas puls visu greičiu pirmyn. Jiems tik reikia sukaupti visą informaciją, o tada niekas nesustabdys. Imtis veiksmų neturint visos informacijos yra beprotiška rizika, veikti ryžtingai, ištyrus visus faktus, yra didvyriška.
Ar bendraujama tiesiogiai, atsižvelgiant į siaurą kontekstą, ar atsižvelgiant į platesnį kontekstą? Olandai paprastai yra siauro konteksto pašnekovai, dalykiški, atviraširdžiai. Jų bendravimo stiliui būdingas emocijų taupumas. Todėl olandai garsėja ypatingu slapumu. Jie nutyli informaciją, jeigu nemato reikalo dalytis ja.
Proceso ar rezultato šalininkai? Nors procesas nutarimo priėmimui yra svarbus dalykas, tačiau detalės yra būtinos ir labai reikšmingos. Olandai priima sprendimus panašiai kaip anglai - remdamiesi papročiais ar analogu, tuo, kas sėkmingai buvo atlikta pagal įprastą metodą anksčiau. Toks pragmatiškas būdas, įskaitant ir logiškų faktų poreikį, primena amerikiečius su jiems būdingais sprendimų priėmimais ir apsvarstymų taikymo sistemomis.
Formalūs ar neformalūs? Šiuo atveju olandai derina nuosaikią pagarbą formalumams (paprastai titului, amžiui, šiek tiek mažiau vertina lytį: olandų kultūrai būdinga lyčių lygybė) ir laisvą traktavimą bei lankstumą besirutuliojančioms aplinkybėms. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEtiketo referatas
KategorijaKita >  Etiketas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis45.22 KB
AutoriusDainius
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Pipirienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tarptautinis protokolas ir etiketas Olandijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Pipirienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą